начало

Пленумът на ВСС стартира втора процедура за избор на шеф на ВАС Пленумът на ВСС стартира втора процедура за избор на шеф на ВАС

Глоба при сменена лична карта, но несменена шофьорска книжка

Дискусии и казуси в областта на административното право и процес
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Глоба при сменена лична карта, но несменена шофьорска книжка

Мнениеот vilarduen_1 » 11 Авг 2016, 22:27

Здравейте!
Преди години 3 години и половина си смених постоянният адрес в друг областен град и смених и личната си карта. Не съм сменила шофьорската си книжка, защото нямах идея, че трябва. Сега, когато дойде момент да подам документи, защото изтича срока на валидност на шофьорската ми книжка, разбрах, че ще ми наложат глоба от 20 до 150 лв. Има ли шанс да избегна глобата? Има ли някаква давност, на която мога да се позова?
Благодаря Ви предварително!
vilarduen_1
Младши потребител
 
Мнения: 16
Регистриран на: 19 Фев 2013, 21:35

Re: Глоба при сменена лична карта, но несменена шофьорска кн

Мнениеот jhoro » 12 Авг 2016, 15:34

Здравейте. Кофти ситуация, нали?
По Закона за българските лични документи вие имате принципно 3 документа - лична карта, СУМПС и паспорт (може някои да го нямате). И сте променили постоянния си адрес, а не сте променили регистрацията в КАТ. Лошо. Може би не са ви казали, но вие трябва да си знаете.
Чл. 9. (2) В срока по ал. 1 при промяна на постоянния адрес лицето е длъжно да подаде заявление за издаване на нова лична карта, разрешение за пребиваване по чл. 59, ал. 2, т. 2 и 4, карта на бежанец, карта на чужденец, получил убежище, и карта на чужденец с хуманитарен статут. При промяна на постоянния адрес от едно населено място в друго населено място в срок до 30 дни от издаване на новия документ лицето е длъжно да подаде заявление за издаване на ново свидетелство за управление на моторно превозно средство.

Давност няма. За давност се говори при изпълнение, и то за принудително изпълнение.
Сега ще ви съставят Акт за Установяване на Административно Нарушение. Както се досещате - същия се съставя в момента на установяването. Какво, че е установено след 3 години? Значи - ако пропуснете 30-те дни сте нарушител, ама ако минат 3 години - следва реабилитация, така ли?

Най-добрият учител в живота е опитът. Взима скъпо, но обяснява разбираемо!

Във вашия случай даже не е толкова скъпо - от 20 до 150 лв.
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58


Назад към Административно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 27 госта


cron